14.05 Основи здоров'я

Тема: Бажання, можливості, обовязки. Воля і здоровя людини. 

1. Переглянь відео.


2. Прочитай.

    Щодня ми є свідками ситуацій, подібних до цих. Маленька дитина канючить іграшку в крамниці. Неприємний діалог відбувається між донькою і батьками про нові черевики для неї. Згадай і свої слова: «Хочу на стадіон, а не до магазину!», «Хочу пепсі, а не компот!» Хлопчик каже: «Можу сам випрати свої шкарпетки!» Діти пропонують: «Матусю! Ми самі можемо прибрати вітальню, а ти відпочинь». Учень каже вчителю: «Я не розв’язав задачу. Але я хочу спробувати ще раз. Упевнений, що зможу її розв’язати». Друзі кажуть: «Ми можемо підтримати один одного і не курити цигарок, якщо нам це хтось запропонує...» 


   Не хочеться вставати вранці та йти до школи, але мусиш. Не хочеш прибирати в кімнаті, але треба. Не хочеш чистити ввечері свої черевики, але слід, щоб уранці не запізнитися на уроки. Не хочеш слухати музику в навушниках, але в бабусі хворе серце. Звичайно, можна зробити так, як хочеться. А може, краще зробити так, як належить?

   Ти вже знаєш: «хочу» — це бажання, «мушу» — це обов’язки, які треба виконувати, «можу» — те, що робиш самостійно. Якщо не хочеш, але все-таки робиш так, як треба, то не лише розрізняєш «хочу», «мушу» і «можу», а ще й умієш контролювати свої дії — володіти й керувати собою. Це означає, що ти — вольова людина: принципова, енергійна, витримана. Ти скажеш: «У мене цих якостей немає!» Не журися! Їх можна розвинути.
   Щоб гартувати вольові якості, скористайся такими порадами.



3. Відпочинь.

4. Виконай тести за посиланням.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfxY2W7WP6AwXto40RyzT5OrT0Wi5osW27guUVOhzVEcn4RtA/viewform?usp=pp_url

Дякую за роботу. Ти молодець!

Немає коментарів:

Дописати коментар